Kamerové systémy

V dnešní době je bezpečnost a ochrana majetku velice důležitá. Kamerové zabezpečovací systémy jsou jednoduchým nástrojem, kterým můžete svůj majetek ochránit a sledovat.

Nahrávka z kamerového systému pak může velmi výrazně pomoci policii dopadnout pachatele trestné činnosti, nebo odhalit a usvědčit nepoctivé zaměstnance.

Velká výhoda kamerového systému je, že se stará "sám o sebe". Při obvyklé činnosti není zapotřebí žádná obsluha a tím nevznikají žádné dodatečné náklady. Kamery můžete snadno sledovat přes počítačovou síť a vzdáleně přes internet na chytrém telefonu, počítači nebo tabletu.

Přístup do systému je chráněn heslem proti neoprávněnému použití a to jak přes internet tak lokálně. Kamerové systémy mohou při detekci pohybu v nastavené detekční zóně spustit alarm (poslat e-mail, sms, sirénu atd).

Nejdůležitější částí systému jsou kamery. Dnes se instalují výhradně barevné kamery v různých provedeních, například vodotěsné, s dálkovým ovládáním a zoomem nebo kamery s integrovaným nočním viděním (infra přísvit). Noční vidění je velmi účinné například v hernách a barech, kde je vešinou šero, přesto je obraz velmi kvalitní.

V dnešní době digitálních technologií nejčastěji doporučujeme IP kamerové systémy. Tyto digitální kamery (IP kamery) poskytují kvalitní obraz s rozlišením až 12 Mpix a velkou výhodou je snadná údržba a další rozšiřitelnost celého systému. Moderní IP kamerové systémy přenáší obraz digitálně prostřednictvím počítačové sítě a to jak po kabelu, tak bezdrátově pomocí WiFi.

Druhou často používanou technologií jsou AHD kamerové systémy, které nahrazují zastaralou analogovou technologii. Výhoda je možnost využít koaxiální kabeláže a levně provést rekonstrukci starého kamerového systému.

Ke všem kamerovým systémům lze také připojit mikrofon pro nahrávání všech zvuků v monitorované místnosti. Mikrofony mohou být jak součástí kamer, tak skryté zařízení.

Přestože každé naše řešení je individuální, vždy dosáhneme velmi dobrého poměru cena/výkon. Máme zkušenosti s malými instalacemi až po rozsáhlé kamerové systémy ve velkých prostorech a proto Vám doporučíme ideální komponenty celého systému.

Typy kamerových systémů

  • IP kamerové systémy - rozlišení až 12 Mpix, moderní digitální kamery s možností připojení přes WiFi
  • AHD kamerové systémy - Full HD analogové kamery s využitím koaxiální kabeláže
  • HD-SDI kamerové systémy - Full HD kamery s využitím koaxiální kabeláže s omezením délky kabelů
  • Analogové kamerové systémy - analogové kamerové systémy s rozlišením 960HServisní služby

Pokud chcete mít jistotu, že Váš kamerový systém funguje bezvadně, nabízíme službu pravidelných kontrol funkčnosti kamerových systémů a alarmů.

Provádíme také záruční i pozáruční servis kamerových a ostatních slaboproudých systémů. Více informací o možnostech servisních služeb s dohodnutou reakční dobou najdete zde.